Austraalia kasiino Star on lähedal litsentsi kaotamisele

Austraalia kasiino Star on lähedal litsentsi kaotamisele

Home » Austraalia kasiino Star on lähedal litsentsi kaotamisele

Kurikuulus kasiino The Star on endiselt uurimise all Uus-Lõuna-Walesi (NSW) hasartmängude reguleeriva asutuse poolt. Vanemadvokaat Naomi Sharpi sõnul tegi sõltumatu alkoholi- ja hasartmängu amet (ILGA) kindlaks, et asutus ei ole litsentsi omamiseks sobiv. 

 

The Star’i hoolimatus seadusest oli pika ajalooga.

 

ILGA korraldatud 26 avalikul ärakuulamisel ilmnesid arvukad suured rikkumised. Pankade petmiseks lubas kasiino väikesele VIP-klientide rühmale Hiina deebetkaartide abil 900 miljonit dollarit sisse maksta ja välja võtta, esitades tehingud hotellikulude. Kliendid palkasid menetluse raames võltsitud hotelli arvetel “võltstoadete” alusel “võltsitud toad”. Rikkad kliendid said selle meetodi abil iga kuu kanda kümneid tuhandeid dollareid. Hoolimata sellest, et Hiina miljardär Phillip Dong Fang Lee ei ole kunagi hotellis peatunud, tegi tehinguid rohkem kui 100 miljoni dollari väärtuses. Kinnisvaramagnaat suutis 14 aasta jooksul edukalt liigutada Star’i kaudu 2 miljardit dollarit.

 

Suncity, junket-ettevõte, mis vedas Hiina suurärimehed kasiinosse, haldas ebaseaduslikku sularaha puuri ja pidas Star’i sees salajast VIP-hasartmänguruumi. Hoolimata Suncity teadaolevatest sidemetest organiseeritud kuritegevusega, jäi see tegevus püsima. Alvin Chau, teine miljardär Hiinast, kes asutas Suncity, opereeris seal kasiinot Star’i täieliku teadmise ja abiga. 

 

Lisaks rikkus Star eeskirju, et lubada ebaseaduslikke rahvusvahelisi hoiuseid. Operaator aitas isegi välismaistel klientidel varjata oma makseid Hiina valitsuse eest, jättes samal ajal tegemata 70 miljoni dollari suuruste tehingute usaldusväärsuse kontrolli.

 

Reguleeriva asutuse sõnul puuduvad tõendid kasiino kasuks. 

 

Kuigi ettevõttest on lahkunud rohkem kui tosin Star’i kõrgemat ametnikku, ei usu ILGA, et sellest piisab kasiino litsentsi säilitamiseks. SC Naomi Sharp väitis, et ettevõte on alles alustanud taastumise teed. Ta rõhutas, et enamik regulaatori ees tunnistusi andnud juhte ei ole andnud usaldusväärseid tunnistusi ega ole veel kriitiliselt mõelnud brändi puudustele.

 

Sharp väitis lisaks, et kasiino kõrgem juhtkond oli “korduvalt petnud” Uus-Lõuna-Walesi reguleerivat asutust. Ta väitis, et alles siis, kui on olemas konkreetsed tõendid edusammude kohta, lubatakse brändil jätkata. Ülemnõukogu jõudis aga järeldusele, et The Star oli paari eelneva kuu jooksul negatiivselt muutunud. “Seda tõendit ei ole olemas,” ütles ta. 

 

Star võib oma litsentsi kaotada ja saada teiseks Austraalia operaatoriks, kes seda teeb.

 

See oleks teine taoline juhtum viimase paari aasta jooksul, kui Star’i litsents peatatakse. Pärast reguleeriva asutuse uurimist, mille käigus tuvastati rahapesu, õigusrikkumiste ja kuritegelike organisatsioonidega seotud juhtumid, kaotas Crown Resorts 2021. aasta veebruaris oma tegutsemisvõime. Paljud The Stari tavapärastest VIP-saatjatest välismaalt külastasid ka Crowni ning mõlemad kasiinod said teenust junket-operaatorilt Suncity. 

Star’i advokaatide sõnul oli kasiino hindamise alguses sobimatu hasartmängulitsentsi säilitamiseks, kuid hiljutised tippjuhtide tagasiastumised ja jätkuvad katsed eeskirju paremini järgida on tõstnud asutuse nõuetele vastavuse tasemele, mis muudab selle kõlblikuks. 

New Casinos
5.0 rating
150 Tasuta Spinni
Tasuta keerutused
5.0 rating
200% / 100 €
Boonus
5.0 rating
200% / 1000 €
Boonus
5.0 rating
Kasiinokindlustus + €10 tasuta raha
Boonus
5.0 rating
100% / 500 €
Boonus