Kuna läbirääkimised kasiinodega jätkuvad, valmistuvad Atlantic City

Kuna läbirääkimised kasiinodega jätkuvad, valmistuvad Atlantic City kasiino töötajad streikima.

Home » Kuna läbirääkimised kasiinodega jätkuvad, valmistuvad Atlantic City kasiino töötajad streikima.

Unite Here, Local 54 jätkab Atlantic City kolme maineka kasiinoga läbirääkimisi töötajate paremate palga- ja töötingimuste saavutamiseks. Ametiühing andis kasiinodele vastamiseks aega kuni 1. juunini. Töötajad on lubanud streikida, kui pooled ei suuda enne seda kokkuleppele jõuda. 

 

Streigi korral kulutaksid kasiinod miljoneid dollareid

 

Ametiühingu Unite Here Local 54 abiga jätkub kasiinotöötajate kuudepikkune võitlus. Kasvavate elamiskulude ja ülemäärase inflatsiooni vastu võitlemiseks taotlevad töötajad suuri palgatõuse. Kui nende nõudmisi ei täideta, on enam kui 6000 töötajat viiest olulisest kasiinost teatanud, et nad on valmis streikima.

 

Esimene streik peaks toimuma reedel Borgatas ja kolmes Caesars Entertainmenti kasiinos (Caesars, Tropicana ja Harrah’s), kui läbirääkimised ei anna rahuldavat tulemust. Sarnased asjaolud on ka Hard Rock kasiinos ning kui läbirääkimised ametiühinguga ei anna tulemust, tuleb seal taluda töötajate meeleavaldusi. Unite Here ennustas, et streigid lähevad Borgatale maksma umbes 1,6 miljonit dollarit kahjumit päevas ja kolmele Caesarsi kasiinole kokku veel 1 miljon dollarit kahjumit. Plaanitud streigid pidid toimuma neljanda juuli pidustuste ajal, mis on kasiinode jaoks sageli hõivatud aeg. 

 

Atlandi maakonna kasiinotöötajate keskmine palk on väiksem kui elatusmiinimum.

 

Streikides osalenud töötajatel oli õigus taotleda vähendatud streigipalka spetsiaalsest fondist, mida Unite Here Local 54 hoiab selliste olukordade jaoks. Ülekaaluka 96-protsendilise häälteenamusega kiideti streigid heaks. Töötajatega tehtud intervjuude kohaselt on tööstusharu pärast pandeemiat järk-järgult taastunud ja töötasu on märkimisväärselt tõusnud. Siiski ei tundu, et see raha jõuaks tavaliste töötajateni. 

 

Aastal 2021 teatas 61 protsenti Atlantic City kasiinotöötajatest, et neil on raskusi üüri või hüpoteegi maksmisega, ning 32 protsenti ütles, et nad on kogenud rahalisi raskusi ja raskusi põhivajaduste, näiteks toidu eest maksmisega. Need arvud on kooskõlas ametlike andmetega, mille kohaselt sai Atlantic County tüüpiline mittekohustuslik kasiinotöötaja vaid 15,81 dollarit tunnis, samal ajal kui maakonna täiskasvanud üksikule inimesele makstav elatustasu oli 18,83 dollarit. Tööstuse tõsise tööjõupuuduse üheks peamiseks põhjuseks on olnud madalad palgad, mis on toonud kaasa praeguste töötajate töökoormuse suurenemise.

 

Unitedi president Bob McDevitt ütles, et kasiinod, kes olid ametiühingu nõudmistest täiesti teadlikud, pidasid algatust. McDevitti sõnul oli ametiühinguliikumine tugevnemas ja oli otsustanud kokkuleppe ellu viia. 

 

Atlantic City nõukogu on tööjõu tugev toetaja. See kiitis ühehäälselt heaks resolutsiooni kasiinotöötajate abistamiseks ja kutsus kasiinode omanikke üles ametiühingu nõudmistele järele andma ja oma töötajatele õiglaselt maksma.

New Casinos
5.0 rating
150 Tasuta Spinni
Tasuta keerutused
5.0 rating
200% / 100 €
Boonus
5.0 rating
200% / 1000 €
Boonus
5.0 rating
Kasiinokindlustus + €10 tasuta raha
Boonus
5.0 rating
100% / 500 €
Boonus