Videomängud, mis sobivad ka vanemale generatsioonile

Videomängud, mis sobivad ka vanemale generatsioonile

Home » Videomängud, mis sobivad ka vanemale generatsioonile

Videomängud
Kas ei ole mitte õhus tunda nostalgia lõhna, kui kuuled mõnda tuttavat muusikalugu või väljendit? Vanema generatsiooni jaoks on kätte jõudmas aeg, kus noortena elatud periood on nüüdseks saanud uue nime ning see on retro. Retro stiil siiski näib rohkem kui 60 aastat tagasi, kuid pea 35 aastat tagasi olime me veel 1990ndates.

Kuidas on muutunud videomängud eelneva 30 aasta jooksul? Kindlasti on graafika kvaliteet kordades parem, kui see oli varem. Pikseldatud ekraani asemel on võimalik videomängu nautida 4K kvaliteediga, mis teeb kogemused palju eredamaks. Stiilipuhtad näited on justkui nostalgia, kui vaadata uusi arcade mänge oma teleekraanil. Videomängud jagunevad peamiselt kaheks: need mida saab mängida oma pc või lauaarvutil ning need, mille loomisel on kasutatud Play Station või XBoxi abi. Videomängud suurel teleriekraanil pakuvad justkui 3D effekti. Mängudeks on konverteeritud sõja-, köögi-, kodu-, relvaõppe-, simulatsiooni-, ehitus- ja strateegiamängud. Kasiinode mängud toimivad vaid osadena mõnest populaarsest videomängust ning veebilehed nagu onlinekasiino24.ee on esialgu vaid simulaatortena toimivad meelelahutused.

 

Järgnevalt loetleme videomängud, mida mäletavad nii nooremad kui ka vanemad generatsioonid:

 

  1. Duke Nukem 3D- 2026 aastal oma 30ndat eluaastat tähistav videomäng ei unune nii pea. Realistlikku mängumaailmas liikumist pakkuv videomäng toodi turule 1996.aastal, mil videomängude tehnoloogia oli liikumas suurte sammudega tuleviku suunas. Duke tegelane loodi esialgu CIA organisatsiooni vastu võitlev kangelane, kelle eesmärgiks oli hävitada vaenlased ning koletised, kes püüdsid teda takistada. Humoorika lähenemisega gameplay võimaldab luua stsenaariume ning vahvaid kõrvalepõikeid tavalisest mängumaailmast ning eesmärgiga pakkuda endale naeru pikemaks ajaks. Tualetist pottidelt avastatud koletised käituvad tihti etteootamatult, kuid visuaalselt on tegemist siiski komöödia teatriga.
  2. Super Mario Bros- aasta oli vaid 1985, kui Itaalia päritolu torujüri asus päästma printsessi ning teenis nii laste, noorte kui ka täiskasvanute austuse ning südame. Esialgsed mängud toimisid siiski 2D põhimõttel, ehk Mariol oli võimalik liikuda vaid edasi, tagasi ning üles ning alla ühetasandilisel mängumaailmas. Hiljem loodi lisaks Mariole ka tema vend Luigi, kes toimis kaua aega kui vaid kõrvalseisev tegelane.
  3. Tanks- 1990ndate alguses loodud tankide mäng on siiani üheks keerulisemaks kui lõbusamaks videomänguks maailmas. Sõjaväelise temaatikaga videomäng pakkus võimalust kahel mängijal korraga võistelda.
  4. Hyper Olympic- olümpiamänge immiteeriv videomäng annab võimaluse mängida korraga kuni 4jal mängijal. Tegevusalade hulka kuuluvad 100m sprint, kaugushüpe, 110m tõkkejooks, odavise, kuulitõuge jt. Primitiivse muusika kuulamine toob kaasa helged mälestused teatevõistluste võitudest, olgugi kasvõi teleekraanil.
  5. Circus Charlie- laste üheks suurimaks lemmikuks 30 aastat tagasi oli vahva tegelane Charlie, kelle eesmärgiks oli võita erinevatel väljakutsetel tsirkuse nööridel. Aplodeeriv publik võidukorral toob rõõmu nii vanemale kui ka nooremale generatsioonile.
  6. Contra Speedrun- Iga poisslaps on kunagi seda mängu mänginud või näinud, kuid vaid vähesed mäletavad selle mängu lõpufaasi. Hetk, mil laskub helikopter ning võit on juba käega katsuda, pakkus varasemalt joovastust ning ilmatumat rõõmu. Noored kurtsid tihti, et mängimisel kaasnes randme kangestus või isegi halvimal juhul vigastus.
  7. NES F1 rallimäng ning erinevad võidusõidud loodud radadel panid autospordiharrastajad ning fännid katsumusele oma vilumuse ning oskused. Kuna videomängudes olid autod vaid pikslised meistriteosed, suudeti siiski jäljendada päris F1 autode kulgemist ning sõidustiili küllaltki hästi.
Read More

Posts not found

Sorry, no other posts related this article.

New Casinos
5.0 rating
150 Tasuta Spinni
Tasuta keerutused
5.0 rating
200% / 100 €
Boonus
5.0 rating
200% / 1000 €
Boonus
5.0 rating
Kasiinokindlustus + €10 tasuta raha
Boonus
5.0 rating
100% / 500 €
Boonus